Tipy pro pěstování řeřichy zahradní na zeleninovém záhonu

Hledáte něco trochu jiného, ​​co letos zasadit do zeleninového záhonu?

Řeřicha je univerzální název zahrnující tři hlavní řeřichy: řeřicha lékařská (Nasturtium officinale), řeřicha zahradní (Lepidium sativum) a řeřicha jarní (Barbarea verna).

Tento článek je o rostlinách řeřichy zahradní nebo zemní řeřichy.

Co je tedy landcress? A jaké další užitečné informace o pěstování řeřichy můžeme najít?

Pro rostliny zemní nebo zemní řeřichy existuje mnoho názvů. Patří mezi ně jarní barbarée, jarní barbarée, rané barbarée, zemní nebo zahradní řeřicha.

V některých oblastech řeřicha zahradní často roste jako bylina. Přestože je řeřicha zemní podobná chutí a růstovým zvykem, pěstuje se mnohem snadněji než řeřicha. Rostliny se pěstují pro své jedlé, ostře chutnající listy, které jsou malé a poněkud čtvercového tvaru s mírným zoubkováním okrajů listů. Vzhled a chuť velmi podobná řeřiše, ale s více pepřovou chutí se řeřicha používá do salátů nebo do bylinkových směsí. Může se jíst syrová nebo vařená jako jiná zelená zelenina, jako je kapusta. Všechny části rostliny jsou jedlé a bohaté na vitamíny, železo a vápník.

Jak vyrobit řeřichu ze semínek:

Pěstování zemní řeřichy je velmi snadné, i když kolem jejího názvu panuje spousta zmatků. Při nákupu semen je nejlepší označovat rostlinu jejím botanickým názvem Barbarea verna.

Syřice se daří v chladné, vlhké půdě a polostínu.
Tento člen rodiny hořčice rychle kvete v horkém počasí.
Řeřicha zemní se proto pěstuje na jaře a na podzim a je odolná vůči mírným mrazům.

Pro zajištění nepřetržitého přísunu něžných mladých listů je nejlepší vysévat následné výsadby.

Vzhledem k tomu, že je mrazuvzdorná, můžete rostliny přikrýt clochem nebo jinou ochranou, abyste umožnili nepřetržitý sběr po celou zimu.

Připravte záhon pro porost řeřichy odstraněním hrud, rostlinných zbytků a plevele a vše jemně shrabejte a urovnejte.

Semena zasejte asi 1,5 cm hluboko do vlhké půdy. Semena jsou velmi malá, proto je vysévejte hustě, aby následovalo ředění. Rozmístěte řádky 12 palců od sebe s rostlinami vzdálenými 3-6 palců v řadě. Když jsou sazenice dostatečně velké, nařeďte je na 10 cm od sebe.

Rostliny řádně zalijte a trpělivě počkejte sedm až osm týdnů, až přijde čas na sklizeň řeřichy.

Sklizeň řeřichy zahradní:

Listy řeřichy zahradní lze sklízet, jakmile je rostlina vysoká asi 10 cm. Jednoduše utrhněte listy z rostliny, stonek a kořeny ponechte nedotčené, aby se mohly vytvořit další listy. Odříznutím listů rostlině podpoříte další růst. Pokud chcete, můžete sklidit i celou rostlinu. Chcete-li získat kvalitní listy, sklízejte je dříve, než rostlina vykvete nebo listy příliš ztvrdnou a zhořknou.

Kdy sázet brambory na zahradě

7 nezbytně nutných tipů pro pěstování vodních melounů