Tipy, jak pěstovat kopr

Kopr je oblíbená bylinka v kuchyni, ochucuje vše od okurky po ryby.
Gurmáni vědí, že pro chuť není nic lepšího než čerstvý kopr.
A nejlepší způsob, jak mít kopr co nejčerstvější, je pěstovat kopr na vlastní zahradě.

Tipy, jak pěstovat kopr.

Pěstování kopru ze semen:

Nejlepší způsob, jak pěstovat kopr, je přímo ze semen, nikoli přesazování.
Výsadba semínek kopru je snadná. Výsadba kopru se provádí jednoduše tak, že semena po posledním mrazu rozsypete na požadované místo a poté semena lehce zasypete zeminou.
Místo klíčení pak poměrně vydatně zalévejte.

Péče o koprové rostliny:

Pěstování koprových rostlin a péče o koprové rostliny je také velmi snadná.
Rostliny kopru rostou nejlépe na plném slunci. Kromě toho bude kopr poměrně snadno růst v chudé nebo bohaté půdě a ve vlhkých nebo suchých podmínkách.
Obecně jsou rostliny kopru poměrně vysoké, ale existuje několik odrůd, které produkují malé rostliny, které jsou ideální pro pěstování v květináčích a nádobách.
Kopr lze pěstovat i uvnitř, ale při pěstování v interiéru je důležité zajistit rostlinám správné množství slunce a správnou okolní teplotu. Optimální pěstební podmínky produkují silné, silné rostliny a žádoucí růst.
Pokud nemáte okno, na které dopadá 6 hodin slunečního světla, poskytněte 12 hodin doplňkového osvětlení žárovkovými, zářivkovými nebo LED pěstebními světly.

Sklizeň kopru:

Jednou z výhod pěstování kopru je, že listy a semena koprových rostlin jsou jedlé.
Chcete-li sklízet listy kopru, pravidelně stříhejte množství listů, které potřebujete na vaření.
Pokud chcete sklízet semena kopru, nechte rostlinu růst nezastřiženou, dokud nevykvete. Jakmile rostliny kopru odkvetou, přestanou jim růst listy, takže listy z této rostliny určitě nesklízejte. Květ kopru uschne a vyvinou lusky. Když lusky zhnědnou, odřízněte celou hlavičku květu a vložte ji do papírového sáčku. Jemně sáčkem protřepejte. Semena vypadnou z květu a lusků a můžete semena oddělit od odpadu.

Existuje mnoho receptů, které používají kopr. Vysazení této bylinky ve vaší zahradě vám umožní mít po ruce dostatek čerstvého kopru pro mnoho receptů. Nyní, když víte, jak pěstovat kopr, nemáte důvod letos nezasadit semena kopru ve své zeleninové zahradě.

Kdy a jak začít se sazenicemi lilku

8 nezbytně nutných tipů pro pěstování sladkých melounů