Přesazování rebarbory, výhody dělení rebarbory

Přesazování rebarbory ​​je skvělý způsob, jak zvýšit úrodu, prodloužit plodovou sezónu vaší rostliny nebo získat náskok při pěstování rostlin v chladnějším klimatu.

Štípání nebo dělení stávajících rostlin rebarbory ​​za účelem přesazování vdechne vaší úrodě nový život a může vést k nejúspěšnějším ročním sklizním, pokud se to provede správně.

Protože naučit se pěstovat rebarboru může být snadné, možná vás napadne, jestli se přesazování rebarbory ​​vyplatí pro tak odolnou rostlinu. Proces přesazování je snadný a účinný způsob, jak posílit vaše rostliny na období sklizně a připravit je na další rok růstu.

Když tedy uvažujete o tom, jak sklízet rebarboru pro úrodu, zvažte použití tohoto průvodce k přesazování rebarbory, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Přesazování rebarbory

Přesazování rebarbory ​​se může zdát pro snadno pěstovatelnou rostlinu jako námaha navíc, ale pokud chcete ještě lepší úrodu, vyplatí se to.

Účelem přesazování je poskytnout každé rostlině více prostoru pro růst a rozvoj silnějších kořenů. Tento postup je obzvláště užitečný, pokud vaše rostliny začínají přerůstat svůj původní pozemek nebo pokud jste proces pěstování začali uvnitř nebo ve skleníku, abyste se vyhnuli případným mrazům.

Kdy rebarboru rozdělit?

Nejlepší čas přemýšlet o dělení a přesazování rebarbory ​​je každých pět let. Jak rostou velké trsy rebarbory, mohou zarůst své původní místo výsadby a oslabit, což má za následek rok od roku menší sklizeň.

Tento proces se nejlépe provádí během chladnějších měsíců pozdního podzimu a časného jara, než se objeví nový růst. Jedná se o období po sklizni rebarbory ​​a před tím, než vyroste další plodina.

Při přesazování rebarbory ​​na podzim by měly být rostliny zamulčovány několika centimetry slámy, aby měla rostlina více času na zakořenění, než zem zmrznou mrazy.

Jak přesadit rebarboru?

Proces přesazování rebarbory ​​je snadný, zejména ve srovnání s pěstováním rebarbory ​​ze semen.

Spící rostlinu opatrně vyryjte rýčem, prohrabejte kořenový trs, abyste rostlinu oživili z celé půdy. Jemně použijte stěrku nebo v případě potřeby rýč k oddělení rostliny na úrovni kořenů. Větší rostliny mohou být často rozděleny do více částí a mohou vyžadovat více síly, pokud jsou starší nebo kořeny zhoustly. Každá sekce by měla mít dva až tři pupeny a zdravou část kořenového systému.

Měli byste se zaměřit na opětovné zasazení sekcí co nejdříve, abyste zabránili vysychání kořenového systému. Čím déle jsou rostliny ponechány mimo zemi, tím menší je pravděpodobnost úspěšného přesazení. Aby byly sazenice zdravé, pokud je nemůžete okamžitě přesadit, můžete kořeny zabalit do igelitového sáčku a uložit na chladném místě nebo v lednici. Před opětovným zasazením rebarbory ​​namočte kořeny do vody.

Rebarbory ​​znovu zasaďte na plné slunce, asi 15 cm hluboko, aby poupata byla těsně pod hladinou, poté důkladně zalijte. Můžete přidat kompost bohatý na živiny, který pomůže rebarbore zotavit se ve vaší zahradě.

Kde je nejlepší rebarboru znovu zasadit?

Nejlepší místo pro přesazení rebarbory ​​je v oblastech s plným sluncem. Měli byste se vyhnout stinným místům na vaší zahradě, včetně blízkosti stromů a keřů, aby vaše přesazená rebarbora měla nejlepší šanci na úspěšný růst.

Na tobě !

5 plodin, které můžete sklízet v únoru

Jaké ovoce a zeleninu zasadit v lednu