Jaké ovoce a zeleninu vysévat v polovině března

zahradní řepa v polovině března

Zasít v březnu! Jaro se rychle blíží, ale není příliš brzy přemýšlet o semenech, která byste měli zasadit v polovině března. Není tedy příliš brzy přemýšlet o tom, co zasadíte, a objednat si semínka. Březen je ideální čas začít sázet, protože tehdy začíná přicházet dobré počasí.

Zelenina, bylinky a ovoce většině lidí dobře klíčí, ale pokud se nacházíte v oblasti s extrémními teplotami, budete se muset podívat do kalendáře výsadby pro vaši oblast. Určitě si udělejte čas na kontrolu předpovědi pro vaši oblast a přesně pochopte, s čím máte co do činění.

Semena ovoce a zeleniny byste měli zasít v polovině března

Vždy doporučuji použít doprovodnou výsadbu pro každou z rostlin a střídání plodin pro nejlepší výsledky v zeleninové zahradě.

Semena kořenové zeleniny k setí

Buďme upřímní, kořenová zelenina je skvělá na vaření. Kořenovou zeleninu můžete použít v mnoha různých receptech. Pokud si je můžete vysadit na vlastní zahradě, ušetříte spoustu peněz. Podívejte se na tato semena kořenové zeleniny, která se mají vysévat v polovině března.

Řepa

Pokud vaše půda do poloviny března stále nedosáhla 10 °C, budete muset ještě počkat. Zvažte, jak začít se semeny uvnitř a poté je přesadit později. Pro usnadnění klíčení vám doporučujeme, abyste semena před zasetím na několik hodin namočili.

Mrkve

Mrkev by se měla vysévat přímo na zahradě (nepokoušejte se s ní začít doma). Nejlépe je vysévat asi 4 týdny před posledním mrazem.

Cibule

Můžete vysévat semena cibule, sadbu nebo sadbu.
I když je cibule „kořenová“ plodina, doporučuje se, abyste s ní zacházeli jako s listovou plodinou.

Semena listové zeleniny k setí

Se zelenou zeleninou můžete dělat tolik věcí. Jejich vlastní výsev vám poskytne tolik svobody a uspokojení. Představte si všechny ty úžasné saláty a hranolky, které můžete udělat s listovou zeleninou.

zeleninový špenát v polovině března

Špenát

Spíše chladná zelenina. Výsadba špenátu na začátku a v polovině března by vám měla poskytnout dostatek času na sklizeň této lahodné pochoutky, než ji rozkvetou letní vedra. Vysévejte 4 až 6 týdnů před posledním mrazem.

Saláty

Ujistěte se, že váš jarní salát dostane dostatek světla, ale ne celý den, nebude tak rychle padat, pokud je přes den také stín.

Ostatní semena zeleniny můžete zasít v polovině března

Existují další semena zeleniny, která můžete zasít a která také pomohou nakrmit vaši rodinu. Tato další zelenina je pro vaši zahradu stejně důležitá. Tento seznam zeleniny vám ukazuje, jak velkou svobodu máte, pokud jde o odrůdy semen, která můžete zasít ve své zahradě.

Brokolice

Vzhledem k tomu, že se často jedná o podzimní zeleninu a má ráda chladnější počasí, zasaďte rychle rostoucí odrůdu, abyste měli před létem čas získat dobrý pupen.

Zelí

Začněte se zelí doma asi 7 týdnů před posledním mrazem.

Okurky

Ujistěte se, že vyberete odrůdu, která vyhovuje vašemu prostoru (keř nebo vinná réva). Nejlepší je vysadit na zahradě po posledním mrazu.

Hrách

Zasej po posledním mrazu. Hrášku se nebude dařit, jakmile bude velmi horko, takže pokud máte teplejší klima, možná budete chtít počkat na hrášek a pěstovat ho na podzim.

zeleninová zahrádka kajenský pepř v polovině března

Papriky a chilli

Papriky mají rády teplo, ale můžete je začít v březnu uvnitř a přesadit je později do své zeleninové zahrady.

letní squash

Další zelenina, kterou můžete začít doma v březnu a přesadit později. Squash miluje slunce a dobrou drenáž.

Rajčata

Obecně mám rajčata už v polovině března 15 až 20 cm vysoká. Ale pokud žijete v chladnějším klimatu, budete chtít začít rajčata doma a zasadit je venku, jakmile pominou poslední mrazy.

Ovocná semena můžete zasít v březnu

Je skvělé vědět, že si můžete zasadit vlastní semena ovoce. Koupit si produkty ze supermarketu může být opravdu drahé. Vědět, že tato semínka můžete zasadit na vlastní zahradě a být úspěšní, je úžasné. Podívejte se na tato semena ovoce, která můžete zasadit v březnu.

melouny

Miluji pěstování melounů, protože nejraději mám dlouhá horká léta (jako na jihu Francie). Ale můžete začít vysazovat melouny ze semínek uvnitř v březnu, abyste získali náskok na své letní zahradě.

Semena bylinek můžete zasít

A konečně nutnost na jaro, mnoho bylinek miluje teplejší měsíce, můžete je zkusit pěstovat v bytě.

Semena kulinářských bylinek k vyzkoušení:

  • Oregano
  • Tymián
  • Bazilika
  • Kopr
  • Šalvěj

Je to skvělý způsob, jak nastartovat jarní zeleninovou zahradu pro sklizeň po celé léto.
a vy? S jakými sazenicemi začínáte v polovině března venku a v interiéru?

10 zeleniny pro pěstování bez přílišného slunce

10 víceletých zelenin, které můžete zasadit jednou a sklízet roky