Jaká semínka zasít v lednu s dětmi

dítě vysévá semena leden

Začněte nový rok výsevem semínek v lednu se svými dětmi.
Proč nepřivítat nový rok zábavnými nápady na zahradu pro děti? Zahradnictví je skvělý způsob, jak pomoci vašim nejmenším dostat se v lednu ven.

Přestože jsme uprostřed chladného zimního období, nyní je ideální čas se zahřát a začít plánovat svou zahradu na novou sezónu vyséváním semen připravených na rok dopředu. Prázdniny můžete využít k výsevu semínek v lednu s dětmi.

Podívejte se níže na několik tipů, co zasadit v lednu, a také na některé zahradnické aktivity, které mohou vaše děti dělat, až skončí pomáhat na zahradě.

Jaká semínka mohu zasít se svými dětmi v lednu?

I když nás mráz v zimních měsících nejraději navštěvuje ráno, stále existují květiny a zelenina, které můžete zasadit i v lednu. Existuje spousta odrůd, které tento nový rok zaměstnají malé zelené ručičky.

Než začnete plánovat a vybírat semena k výsevu v lednu, můžete požádat své děti, aby vám pomohly uklidit odumřelé listy, které byly nasbírány na podzim. Kromě toho, že pomůžete připravit vaši zahradu na nové rostliny, je to pro vaše děti skvělá příležitost najít a identifikovat určitý hmyz, který si postavil své malé domovy pod keři a mezi listy.

Nezapomeňte požádat své batole, aby nosilo rukavice, protože nikdy nevíte, jaké ostré věci se mohou skrývat pod mulčem.

Co pěstovat v lednu, co přežije zimní mrazy?

Níže uvádíme neúplný seznam toho, co zasadit v lednu, který zahrnuje některé běžné druhy zeleniny, které se používají v mnoha receptech (při výběru odrůdy se ujistěte, že ji lze pěstovat v tomto ročním období, mělo by to být vám bylo řečeno na zadní straně balíčku se semeny):

1 – Cibule

V tomto ročním období lze zasadit mnoho odrůd cibule, ale možná bude nutné je nejprve umístit do skleníku.

2 – Řeřicha

Tuto snadno pěstovatelnou salátovou zeleninu můžete zasadit kdykoli během roku. Jednoduše položte pár semínek na vlhký kousek hedvábného papíru a umístěte jej na slunný parapet. Vaše děti budou rády sledovat, jak rostou! Zkuste je přemístit, až vyrostou, bude se řeřicha pohybovat směrem ke slunečnímu světlu?

3 – Fazole

Vysévejte v lednu, abyste získali svou první sklizeň v květnu/červnu, je to ideální jako vynikající letní příloha.

4- Citronová tráva

Krásně vonící a rychle rostoucí bylina, kterou lze použít i k vaření thajských a vietnamských jídel. Vynikající smyslový plevel pro potěšení vašich dětí.

5- Banánová šalotka

Sladší alternativa k normální cibuli, banánové šalotky, lze vysévat mezi lednem a březnem.

Kromě semen, která v lednu s dětmi zasadíte, existuje mnoho dalších zábavných vzdělávacích aktivit, které může vaše ratolest dělat v zimě venku, schovat své tablety a další herní konzole a vzít je ven na venkovní aktivity, i když budou trucovat. nejprve vám poděkují později.

Jak pěstovat zeleninu a ovoce v závěsných koších

5 málo známých druhů zeleniny pro pěstování na vaší zahradě