Co zasít do zeleninové zahrádky v polovině února

setí v polovině února

Dnes se podíváme, co zasít v polovině února. Je to hlavně o výsevu v interiéru, abyste získali náskok na sezónu. Když začnete s výsadbou, samozřejmě se liší pěstitelská oblast od pěstitelské oblasti, takže to nezapomeňte vzít v úvahu. Normálně je dobré začít kolem poloviny února pro většinu semínek uvedených v tomto článku. Hned po Valentýnu.

Příprava před zahájením setí

Než se budeme zabývat rostlinami, které můžeme zasadit v únoru, chci si zrekapitulovat, jaké médium, kolik vody a tepla bychom měli použít, abychom začali brzy setí.
Osobně rád pracuji s dobrou půdou, abych nastartoval všechny své sazenice. Nemusíte použít zalévací směs, ale obvykle má správný poměr kompostu, rašeliny, vermikulitu nebo jiné drenážní specifikace. Zemina v květináči byla navíc proseta, a proto má dostatek volného prostoru pro rozprostření kořenů.

Vedle naší pěstební půdy hledáme správnou teplotu, aby naše sazenice vyklíčily. U mnoha semen je ve skutečnosti mnohem teplejší, než si většina lidí myslí. Nejlepší teploty se pohybují od 20 do 30 stupňů Celsia. Což je mnohem více, než jsou často uváděné minimální teploty.

A konečně, většina lidí se bojí přemokření svých malých sazenic. Ale ubezpečuji vás, že přemokření je u těchto malých semínek téměř nemožné. Ve vlhkém prostředí se jim totiž velmi dobře daří klíčit. Veškerá voda, která semena nepotřebují, odteče otvory ve vašich podnosech na semena nebo mody. Uvědomte si však, že nemůžete přelévat, pokud používáte podnosy bez drenážních otvorů. Pokud ano, udržujte půdu vlhkou, ale vyhněte se jejímu rozmočení.

Seznam výsevů na polovinu února

Lilek

První semínko, které můžeme a měli bychom opravdu začít, bude lilek. Lilky vyžadují dlouhou dobu k úplnému dozrání, proto by se s nimi mělo začít co nejdříve. Osobně pěstuji odrůdu Longue Violette. Silná a prastará rostlina, kterou lze ve skutečnosti pěstovat venku, pokud máme velmi dobré léto, ale nejlépe roste ve skleníku. Trik je vypěstovat asi 4 rostliny lilku. Ve skutečnosti je dobré znát minimální růstovou teplotu lilku. Teploty pod 20 stupňů zbrzdí jeho růst. Jakmile teplota stoupne nad 20, rostlina dále vzkvétá. Bude tedy nutné je spouštět v interiéru na topné rohoži nebo nad topením.

Brokolice

Další plodina je součástí čeledi Brassica a tou je brokolice. Brokolici začínám na konci měsíce v mod tray. Odrůdy se nazývají „Monclano F1“ a „Summer Purple“. Monclano je jednou z nejlepších odrůd v oboru brokolice. Po sklizni hlavní coly bude pokračovat v růstu postranních výhonků, které mohou ve skutečnosti vytvořit více sklizně než hlavní cola. Zaseju je do podnosu na semena a zapíchnu do podnosu, aby rostly asi 2 měsíce. Totéž platí pro květák a růžičkovou kapustu.

Rajčata

Dalším krokem bude známá rostlina pro většinu z vás, kteří vědí, že začít se sazenicemi rajčat brzy. Rajčata, jako je lilek, potřebují dlouhou dobu, aby plně dozrála, takže jejich výsadba nám nyní umožňuje sklízet je dříve, než teploty opět klesnou. Budu je pěstovat ve skleníku a pokud je přesunu do poly tunelu. Nemůžu se dočkat, až uvidím, jak si povedou ve skleníku, protože to bude náš první rok testování. Budu pěstovat různé odrůdy. Černá rajčata a rajčata na biftek jsou naše oblíbené.

Špičaté zelí

Jednou z mých oblíbených zelenin na pěstování je špičaté zelí. Mohou být také zahájeny v únoru, aby měly sklizeň na začátku léta. Začínám nejpoužívanějším špičatým zelím s názvem „Cap Horn F1“ a vedle něj červeným špičatým zelím s názvem „Kalibos“. Nikdy předtím jsem Kalibos nepěstoval, takže je opravdu zajímavé vidět, jak poroste. Začneme je v modulových podnosech jako u většiny ostatních rostlin na tomto seznamu. Mnoho zelí lze začít v únoru, takže pokud se snažíte pěstovat zelí, prozkoumejte různé možnosti.

Cibule a jarní cibulka

Pokud začnete cibulové sady, musíte počkat přibližně do dubna. Semena se ale mohou vysévat už teď. Budeme pěstovat 2 odrůdy. Žlutá cibule zvaná „Rijnsburger“ a červená cibule zvaná „Roja de Niort“. Letos také zvažuji výsadbu šalotky, ale zdá se, že je problém s dodávkou semen. Uvidíme, jestli stihnou zasadit v únoru! S tím začnu tento měsíc i jarní cibulkou. Cibuli a jarní cibulce se daří, když je vyséváme vícekrát, takže vezmu velký modulový zásobník a zasadím 6-8 semínek na hromádku.

řepná zeleninová zahrada

Řepa

Další moje oblíbená řepa… řepa! Pravděpodobně budete muset získat odrůdu odolnou vůči spěchu, abyste mohli začít takto brzy. Pokusím se založit 2 odrůdy, rustikální řepu s názvem „Bolivar“ a také „beta vulgaris kogel 2“. Uvidíme, zda přežijí a jak bude probíhat sklizeň. Znovu je vysejte do modulového tácu metodou vícenásobného výsevu.

Ředkvičky

Pokračujme s ředkvičkami! Ředkvičky nemají příliš rády teplo a ve skutečnosti chutnají méně „štiplavě“, když se pěstují dříve v sezóně. Letos pěstuji různé smíšené barvy s názvem „Raphanus Sativus“. Má žluté, bílé, červené a napůl červené/napůl bílé barvy. U ředkviček je plán zasít je po několika do modulového zásobníku.

Artyčoky

Další skvělou zeleninou, do které v únoru začít, je artyčok. Pěstujte je pouze v případě, že máte dostatek prostoru, protože k růstu potřebují asi 80 cm. Začínám je v květináčích o průměru 9 cm nebo více, abych jim poskytl dostatek prostoru, když rostou uvnitř. Odrůda se nazývá „Violette de Provence“. Pěstuji je první rok, tak uvidíme, jak to půjde.

Pórek

S pórkem můžeme začít i v únoru. Pěstuji dvě odrůdy, „Stamford F1“ a „Carentan 2“. Stamford je rychle rostoucí odrůda póru, kterou lze ve skutečnosti vysévat později v průběhu roku kolem května a bude vždy připravena včas. U pórku použijeme metodu vícenásobného setí. Šetříme tak čas i prostor jak ve skleníku, tak na zahradě.

saláty

Konečně v únoru spustíme také náš salátový mix. Ve skutečnosti letos začnu s mnoha odrůdami salátu, některé na jaře a některé na podzim. Vedle toho začnu salát „Grenobloise“ krásně kudrnatý červený listově zelený. A nakonec chci zkusit zasadit „milánský“ salát. Budu je pěstovat pro hlavu, takže je nechám, dokud nebudou hotové. Všechny tyto začnou život v zásobníku na semena a poté budou přesazeny do zásobníků mod. Salát pro začátek nepotřebuje moc místa, takže se ho do malého prostoru vejde hned několik.

Do tohoto seznamu bychom mohli přidat ještě hrášek, papriku, papriku… To je plánováno na polovinu února a konec února. Jak jsem řekl, zkontrolujte svou oblast a datum posledního mrazu, abyste se ujistili, že se můžete v případě potřeby upravit. a vy? Jaké jsou výsevy, se kterými začínáte v polovině února?

5 tipů pro optimalizaci sklizně v zeleninové zahradě

5 tajemství pěstování chilli papriček ze semínek