7 zimní zeleniny k pěstování v prosinci a lednu

Když se vzduch ochladí a dny se zkrátí, může to znamenat jen jednu věc. Zimní měsíce se blíží! Nenechte svůj krumpáč sedět v koutě, protože prosinec a leden mohou být ideální měsíce pro vaše zeleninové zahrádky.

Světlo, počasí a teplota jsou ideální pro pěstování určitých druhů zeleniny ve vašich zahradách. Pokud jste v zahradnictví nováčci, zde je seznam kořenové zeleniny a zeleniny, kterou budete určitě chtít pěstovat, abyste nový rok začali zeleně.

7 zimní zeleniny, která se má pěstovat v prosinci a lednu:

ředkev

1) Ředkvičky:

Číslo jedna na našem seznamu jsou ředkvičky, v zimě nejoblíbenější do míchaných salátů. Tato zimomilná rostlina poskytuje nejlepší chuť a texturu při pěstování v chladnějších měsících. Ředkvičky jsou snadno pěstovatelná kořenová zelenina, kterou lze během vegetace vysadit vícekrát. Získání dobré sklizně trvá asi 22 až 70 dní. Zvažte dokončení sklizně dříve, než se sezóna zahřeje. Balíčky semen ředkvičky se dají snadno sehnat všude.

špenát

2) Špenát

Špenátová semínka můžete zasít během chladných lednových dnů. Zdravotní přínosy těchto šťavnatých zelených listů jsou četné. Špenát je bohatý na železo, vitamíny a antioxidanty. Plodinu lze sklízet do 6-8 týdnů po výsadbě. Více informací o tom, jak pěstovat špenát ve vaší zeleninové zahradě, najdete na webu.

salát

3) Saláty

Salát, rychle rostoucí odrůda salátu, lze sklízet několik týdnů po výsevu. Tato výživná zelenina se snadno pěstuje a má ráda nižší teploty. Nejlepší čas pro výsadbu salátů je konec prosince nebo začátek ledna. Zjistěte, jak pěstovat hlávkový salát v zimě doma ve vaší zeleninové zahradě, abyste získali spoustu křupavých zelených salátů po celou zimní sezónu.

Komatsuna nebo špenátová hořčice

4) Komatsuna nebo špenátová hořčice

Komatsuna, člen rodiny Brassica, se někdy nazývá špenátová hořčice pro svou jedinečnou chuť, která spadá někde mezi hořčici a salát. Komatsuna odolává nízkým teplotám a dozrává asi 40 dní po výsadbě, takže je ideální rostlinou pro pěstování v lednu. Komatsuna potřebuje dusík, přidání doplňků bohatých na dusík do vaší půdy pomůže rostlině prosperovat. Pro výsadbu tohoto zeleného salátu vyberte slunné místo a dobře odvodněnou půdu.

tatsoi

5) Tatsoi

Rychle rostoucí zelená zelenina, tatsoi, lze sklízet do 45 dnů od výsadby. Přestože rostlina preferuje chladnější teploty, semena tatsoi by měla být zaseta na místo s dobře odvodněnou půdou a dostatkem slunce. Nejlepší je začít se semeny uvnitř a sazenice přesadit do tří týdnů na jejich konečné pěstební místo.

Mizuna

6) Le Mizuna

Další perfektní přísada do čerstvých salátů, Mizuna prospívá v chladném počasí. Tato zelenina se snadno pěstuje a spadá do kategorie plodin, které lze řezat a znovu pěstovat. Mladé listy jsou připraveny ke sklizni do 20 dnů po výsadbě. Plně vyvinutým listům však trvá asi 40 dní, než dosáhnou fáze sklizně.

Endivie

7) Endivie

Hlávkový salát, podobný salátu, je nejlepší doba pro výsev semen endivie během chladnějších měsíců, jako je leden. Rostlina však potřebuje 2-3 hodiny plného slunce, aby dobře rostla. Pěstování endivie během teplejších měsíců bude mít za následek nejen příliš zelené listy, ale také hořkou chuť. Rostlina vyžaduje dobře odvodněnou půdu a bude připravena ke sklizni do 40-50 dnů po výsadbě.

10 tipů, jak dobře spravovat svou zeleninovou zahradu v době sucha

8 druhů zeleniny k pěstování v dubnu až květnu v zeleninové zahradě