5 tajemství pěstování chilli papriček ze semínek

Chilli papričky je zábavné pěstovat ze semen s mnoha dostupnými tvary a odrůdami, ale sazenice mohou být někdy obtížné začít. Možná se často ptáte „proč mi nerostou papriky?“ a nechat se v pokušení vyhodit celou popelnici do kompostu.

S chilli papričkami začínám doma už několik let a konečně jsem našel nejlepší způsoby, jak se vyhnout největšímu problému s pěstováním chilli papriček a dosáhnout výsledků, které každý chce dobrý boční růst a silné a silné stonky.

Za prvé, uvědomte si, že paprikám může trvat dlouho, než klíčí. Nečekejte, že uvidíte zelenou až asi 2 týdny po zasetí semen.

Níže se podívejte na 5 tajemství pěstování chilli papriček ze semínek.

1. Zasejte dvě rostliny pepře na květináč

Papriky rostou dobře samy o sobě, ale jsou produktivnější, pokud zasadíte dvě dohromady. Začal jsem papriky odděleně v květináčích a pak je seskupil, když byl čas je přesunout do větších květináčů.

Růst stonku není ovlivněn a rostliny budou velmi zdravé.
Pěstování chilli papriček ze semínek není nemožný úkol! Spoustu paprik si na své zahrádce vypěstuje i začátečník, nejlepší šanci si dejte s kvalitními semeny a zeminou.

2. Začněte chilli papričky ze semínek uvnitř 8-10 týdnů před datem posledního mrazu.

Kdy je nejlepší začít s chilli? V ideálním případě zahájíte semena uvnitř 8-10 týdnů před datem posledního mrazu, ztvrdnete je, aby přežila venku, týden po datu posledního mrazu a poté je zasaďte do země následující týden.

Papriky mají delší vegetační období, takže pokud zahradničíte v oblastech s poměrně krátkými obdobími horka, musíte je začít v tomto časovém rámci. To často znamená začít od poloviny února do začátku března, otužovat je v polovině května a poté je dát na zahradu koncem května nebo dokonce začátkem června.

Samozřejmě vyrostou poměrně velké a budete se o ně muset starat, ale chilli papričky budete moci sklízet po celou sezónu, na rozdíl od jedné papriky na konci léta.

3. Udržujte dobré pěstební světlo (nebo použijte okno orientované na jih)

Nikdo nemá rád sazenice s dlouhými tenkými stonky! (Semenáčky s dlouhými tenkými stonky jsou, když jsou vaše rostliny natažené, protože se snaží dosáhnout zdroje světla). Tomuto osudu svých rostlin se můžete vyhnout tím, že udržíte pěstební světlo jen 2-5 cm daleko.

Pokud pěstujete své papriky na okně orientovaném na jih, nebudete muset hýbat světlem, ale budete muset přemístit rostlinu. Přemístěte rostliny pepře každých pár dní, aby se nenakláněly na jednu stranu. Pravděpodobně je budete obracet každý den poté, co poprvé vyraší, a poté každých pár dní, jakmile se o něco více usadí.

4. Papriky zaštípněte (nakrájejte) ve fázi 8-10 listů

Chcete silné stonky a hodně bočního růstu? Pak musíte prořezávat rostliny pepře! Když rostlina dosáhne fáze 8 nebo 10 listů, odřízněte poslední 2 až 4 listy na vrcholu rostliny.

Ano, pravděpodobně se budete cítit jako zabijáci rostlin, když takto své rostliny prořezáváte. Ale slibuji, že se vám odmění silnými stonky, košatou rostlinou chilli a spoustou ovoce!

5. Zasaďte na správné místo v zeleninové zahradě

Jakmile vypěstujete dokonalou rostlinu chilli ze semínek, vaše práce nekončí! Chilli papričky nerostou příliš vysoko a mají rády slunce a teplo, jak jen to jde. Zasaďte je do nádoby nebo na místo v zahradě, kde je 6 nebo více hodin slunce denně, na co nejteplejším místě. (Pokud nežijete někde ve skutečně horkém prostředí.)

Máte-li přístup do skleníku nebo tunelu, dáte-li svým paprikám trochu tohoto cenného nástroje, pomůže vám to mít mnohem lepší papriky. Papričkám prospívá extra teplo a mají mnohem větší šanci, že se zvětší.

A vy, jaké jsou vaše tipy a rady na papriky?

Co zasít do zeleninové zahrádky v polovině února

16 věcí, které musíte udělat na zahradě před prvním mrazem